Almati: Krajinović i Đere u finalu!

Srpsko finale u Almatiju – Đere protiv Krajinovića! Filip Krajinović pobedio je Marka Trungeljitija sa 2:0 po setovima (6:3, 6:4) i u finalu će igrati sa sunarodnikom Laslom Đereom.

Tenis 06.10.2017 | 13:00
Laslo Đere plasirao se u finala čelendžera u kazhastanskom Almatiju pošto je u tri seta pobedio Ivana Gakhova.

Srpskom teniser bilo je dovoljno 110 minuta igre da pobedi 319. igrača na svetu.

Đere je veoma dobro krenuo prvi set i već u četvrtom gemu uspeo da napravi brejk i povede sa 3:1. Ubrzo je potvrdio brejk, međutim Rus je uspeo da napravi ribrejk i smanji na 5:4.

Kada je Gakhov trebalo da izjednači na 5:5, Đere je ponovo oduzeo servis protivniku i došao do vođstva od 1:0 u setovima, 6:4.

Drugi set prošao je u totalnoj dominaciji ruskog igrača pošto je vodio sa 5:0, a set dobio sa 6:1.

To nije omelo Đera da u trećem setu zaigra najbolji tenis i da sa ubedljivih 6:2 prođe u finale Almatija.

Krajinović je relativno brzo pobedio Argentinca pošto mu je bilo potrebno 77 minuta igre.

Srpski teniser imao je jače živce u ovom susretu pošto smo videli veliki broj brejkova na obe strane.

Krajinović je gubio u prvom setu sa brejkom zaostatka, ali je ubrzo preokrenuo i dobio prvi set sa 6:3.

U drugom setu 95. igrač sveta je prelomio u devetom gemu kada je napravio odlučujući brejk. Na servisu za meč nije imao mnogo problema pa je tako zasluženo došao do trijumfa.

U finale ćemo gledati duel prvog i drugog nosioca, odnosno duel srpskih igrača Đera i Krajinovića.