LŠ: Karabag na korak do elitnog društva!

Azerbejdžanski Karabag prvi je tim koji je obezbedio plasman u četvrto, poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.  Karabag na korak od Lige šampiona, Ndlovu otvorio vrata raja! Prvak Azerbejdžana slavio kao gost protiv Šerifa sa 2:1 i obezbedio najmanje igranje u grupnoj fazi Lige Evrope ove jeseni.

Fudbal 02.08.2017 | 11:15
Posle meča bez golova pred svojim navijačima, Karabag je slavio protiv Šerifa u Tiraspolju – 2:1 (1:0).

Kao ključni ispostavio se treći minut nadokande u prvom poluvremenu, kada je Ndlovu posle sjajnog solo prodora pogodio za vođstvo gostiju.

Domaći su pokušavali, ali nisu mogli do izjednačenja, da bi sve bilo gotovo u 86. minutu posle pogotka Mičela.

Šerif je do kraja samo uspeo da upiše počasni pogodak preko Badibange.

Azerbejdžanski Karabag plasirao se u plej-of za Ligu šampiona, pošto je u revanšu trećeg kola kao gost pobedio moldavski Šerif sa 2:1. U prvom meču odigranom prošle nedelje nije bilo golova.

Ono što je svakako najvažnije za Karabag je činjenica da je taj klub osigurao makar igranje u grupnoj fazi Lige Evrope, što će mu biti svojevrsna utešna nagrada ako izgubi u plej-ofu za LŠ.

Strelac prvog pogotka za prvaka Azerbejdžana u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, bio je južnoafrički napadač Dino Ndlovu koji se jedno vreme nalazio i na listi želja Partizana.

Već tada bilo je jasno da će Šerif teško do plej-ofa za elitno društvo. Uspeo je Karabag da umrtvi igru u nastavku utakmice, a onda i da u 86. minutu zada konačan udarac protivniku. Španski vezista Mičel najbolje se snašao pred golom Šerifa i povisio na 2:0.

Domaćin je u četvrtom minutu sudijske nadoknade uspeo samo da ublaži poraz golom Zigija Badibange iz penala.

Žreb za plej-of Lige šampiona održaće se u petak.

Preostali susreti treće runde, kao i duel srpskog šampiona Partizana i Olimpijakosa, na programu su u sredu.