ЛШ: Карабаг на корак до елитног друштва!

Азербејџански Карабаг први је тим који је обезбедио пласман у четврто, последње коло квалификација за Лигу шампиона.  Карабаг на корак од Лиге шампиона, Ндлову отворио врата раја! Првак Азербејџана славио као гост против Шерифа са 2:1 и обезбедио најмање играње у групној фази Лиге Европе ове јесени.

Фудбал 02.08.2017 | 11:15
После меча без голова пред својим навијачима, Карабаг је славио против Шерифа у Тираспољу – 2:1 (1:0).

Као кључни испоставио се трећи минут надоканде у првом полувремену, када је Ндлову после сјајног соло продора погодио за вођство гостију.

Домаћи су покушавали, али нису могли до изједначења, да би све било готово у 86. минуту после поготка Мичела.

Шериф је до краја само успео да упише почасни погодак преко Бадибанге.

Азербејџански Карабаг пласирао се у плеј-оф за Лигу шампиона, пошто је у реваншу трећег кола као гост победио молдавски Шериф са 2:1. У првом мечу одиграном прошле недеље није било голова.

Оно што је свакако најважније за Карабаг је чињеница да је тај клуб осигурао макар играње у групној фази Лиге Европе, што ће му бити својеврсна утешна награда ако изгуби у плеј-офу за ЛШ.

Стрелац првог поготка за првака Азербејџана у судијској надокнади првог полувремена, био је јужноафрички нападач Дино Ндлову који се једно време налазио и на листи жеља Партизана.

Већ тада било је јасно да ће Шериф тешко до плеј-офа за елитно друштво. Успео је Карабаг да умртви игру у наставку утакмице, а онда и да у 86. минуту зада коначан ударац противнику. Шпански везиста Мичел најбоље се снашао пред голом Шерифа и повисио на 2:0.

Домаћин је у четвртом минуту судијске надокнаде успео само да ублажи пораз голом Зигија Бадибанге из пенала.

Жреб за плеј-оф Лиге шампиона одржаће се у петак.

Преостали сусрети треће рунде, као и дуел српског шампиона Партизана и Олимпијакоса, на програму су у среду.