Finale kupa RS: Rudar preokretom do prednosti!

Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su Krupu rezultatom 2:1 u prvom meču finala Kupa RS.

Fudbal 19.08.2015 | 20:20

Prva utakmica finala Kupa RS, koje je odgođeno zbog namještanja rezultata u Prvoj ligi RS, konačno je odigrana, a slavio je domaćin – Rudar Prijedor.

Prijedorčani su do prednosti pred revanš u Krupi na Vrbasu za sedam dana stigli iako su gosti na poluvremenu vodili 1:0.

Strelac za vođstvo Krupe bio je Cvijanović četiri minute prije kraja prvog poluvremena, poslije centaršuta Ljubenovića.

U nastavku prvo je Arežina bio neprecizan iz slobodnjaka za domaće, a potom je Vuković imao dobru priliku za Krupu, ali je lopta otišla preko gola.

Rudar je uspio da izjednači u 70. minutu kad aje Burazor poslije solo prodora šutirao i matirao Ilića.

Minut prije kraja Rudar Prijedor je napravio potpuni preokret, kada je Pekija zabio poslije asistencije Niševića.

Rudar Prijedor će za sedam dana pokušati u Krupi na Vrbasu da odbrani ovih 2:1 i stigne do pehara osvajača Kupa RS poslije četiri neuspješna finala, dok će Krupa jurišati na trofej u svom prvom finalu Kupa RS.