Финале купа РС: Рудар преокретом до предности!

Фудбалери Рудар Приједора савладали су Крупу резултатом 2:1 у првом мечу финала Купа РС.

Фудбал 19.08.2015 | 20:20

Прва утакмица финала Купа РС, које је одгођено због намјештања резултата у Првој лиги РС, коначно је одиграна, а славио је домаћин – Рудар Приједор.

Приједорчани су до предности пред реванш у Крупи на Врбасу за седам дана стигли иако су гости на полувремену водили 1:0.

Стрелац за вођство Крупе био је Цвијановић четири минуте прије краја првог полувремена, послије центаршута Љубеновића.

У наставку прво је Арежина био непрецизан из слободњака за домаће, а потом је Вуковић имао добру прилику за Крупу, али је лопта отишла преко гола.

Рудар је успио да изједначи у 70. минуту кад аје Буразор послије соло продора шутирао и матирао Илића.

Минут прије краја Рудар Приједор је направио потпуни преокрет, када је Пекија забио послије асистенције Нишевића.

Рудар Приједор ће за седам дана покушати у Крупи на Врбасу да одбрани ових 2:1 и стигне до пехара освајача Купа РС послије четири неуспјешна финала, док ће Крупа јуришати на трофеј у свом првом финалу Купа РС.