"Српска кућа је путовање у есенцију Србије"
Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је данас да је Српска кућа у Паризу есенција Србије и мјесто где се виде сва наша достигнућа.
Република Српска 27.07.2024 | 16:14
Он је приликом отварања Српске куће рекао да је то павиљон који представља срце Србије од јула ове године, а налази се у Парку нација заједно са још 13 земаља.
"То ће бити уникатни српски хаб како би се видјело српско наслеђе. То је путовање у есенцију Србије где видите сва наша достигнућа. У срцу павиљона је скулптура, дрво живота у којој се налазе српски преци који су постали ослободиоци. Ово је круна свега нашег и дужност да представимо све наше коријене који ће осликати нашу будућност и представљати нас", рекао је Вучић.
Он је казао и да је Српска кућа представљена са најбољом технологијом на најбољи могући начин.
"Овде видимо и слике Надежде Петровић, једне од најистакнутијих сликара, радове Тесле и Милутина Миланковића. Виде се наша најважнија достигнућа, као и достигнућа појединаца који представљају Србију. Можете да пробате и укусе Србије које су припремили млади и талентовани кувари, који ће спремити најпознатија јела и пића. Ово је незаборавно искуство укуса и мириса", рекао је Вучић.
Он је рекао да је поносан, јер се Србија налази међу малим бројем земаља којима је пружена могућност да на овакав начин представе своју културу.
Како каже, у оквиру Српске куће, биће организован богати културни програм у којем ће учествовати умјетници из наше земље.
"Позивам све да посјете Српску кућу и лично се увјере у богатства Србије, као и да дођу у Београд 2027. године на Експо", рекао је Вучић.
Он је изразио захвалност француским пријатељима због отварања Српске куће.
"Вјерујем да ћемо ускоро моћи да узвратимо правим, великим гостопримством предсједнику (Француске Емануелу) Макрону", казао је Вучић.
Додао је да је противник великог издвајања новца, али да је срећан што земљу приказујемо на овакав начин.
Говорећи о Олимпијским играма, Вучић је навео да су српски спортисти до сада узели више од 186 медаља и да очекује да се то настави.
"Очекујем велики број медаља. Сигуран сам да ћемо остварити велике резултате и велике побједе. Ништа тако брзо и тако једноставно Србију не уједини као што то чине наши спортисти и њихови успјеси", истакао је предсједник.
Он је додао да му је жао што сутра, због државних обавеза, неће присуствовати кошаркашој утакмици наше репрезентације.
Отварању Српске куће присуствовао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.
(Тањуг/БН) Фото: Тањуг

Коментари / 14
Оставите коментарРВИ ВРС
27.07.2024 16:06БИЛА ЈЕ ПРИСУТНА И ГРБАВА ЛОПОВСКА БИТАНГА БУРЛО.НИКО ЛАКТАСКОГ ВОЛА И НЕ КОНСТАТУЈЕ.УГЛАВНОМ СЕ ОБРАЦАЈУ НА ФРАНЦУСКОМ И ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ А БИТАНГА САМО ЗИЈЕВА ,НИСТА НЕ РАЗУМИЈЕ МУТАВИ ГЛУПАН.МАЛО МИ ГА ЗАО Ј...О ГА МАГАРАЦ.
ОДГОВОРИТЕВуле
27.07.2024 18:48Сви помало полудјели због мамице русије
Корослав
27.07.2024 20:19Јели...🐕🦺😃.
Вуцко
27.07.2024 16:09А ста ти је радио ,грбави лопов из бакинаца, а он се хвалио да он отвара српску куцу???
ОДГОВОРИТЕСрбо
27.07.2024 16:10Пресједниче зар хероји нису дјеца која иду до школе по макадаму и 10 километара у једном смјеру пјешке, већ спортисти за које сте обећали високе награде а већина је фала богу добро зарадила.
ОДГОВОРИТЕХаха
27.07.2024 16:11Види, види оног насег баје, ко привезак свадје се он трпа. Ееее мој Вуцицу јел могуце да невидис ниста.
ОДГОВОРИТЕСПС, социјални и национални?
27.07.2024 16:15Нешто као национални социјалисти?!
ОДГОВОРИТЕПаризермен
27.07.2024 16:17Него имали у Паризу паризера.
ОДГОВОРИТЕПацов из рова
27.07.2024 16:22Присуствовала је и ГРБАВА ЛОПОВСКА БИТАНГА БУРЛО И ЗЈЕВА КО НЕСЛАН ОВАН ЈЕР СЕ УГЛАВНОМ СВИ ОБРАЦАЈУ НА ЕНГЛЕСКОМ И ФРАНЦУСКОМ.НИКО СПЛАЦИНУ И НЕ КОНСТАТУЈЕ.
ОДГОВОРИТЕПетар
27.07.2024 16:40Лажни председник Додик мора све да обезбеди.
ОДГОВОРИТЕНек се гради веза са западом
27.07.2024 16:48Е па супер. Додо це први тркнути у Француску у посјету.. Средит це то амбасадор БиХ у Србији који не воли Запад.
ОДГОВОРИТЕБоки
27.07.2024 16:48Вучко шта ће ти она сеоска лопурда Милокрад Дудук?
ОДГОВОРИТЕМићо
27.07.2024 17:07Бодyгуард, тренира у теретани у последње вријеме а И глават је
србђак
28.07.2024 12:13Има ли ту посла за Проинтер Калдеру и сл.лоповске фирме Милорада Додика мало му је што је опљачкао Републику Српску највећи лопов лажов и преварант паметном је све јасно
ОДГОВОРИТЕ