Америка поражена, Холандија иде у четвртфинале

Репрезентација Холандије савладала је САД у првом мечу осмине финала Мундијала у Катару - 3:1.

Спорт 03.12.2022 | 18:26

Утакмицу је обележила феноменална партија Дензела Дамфриса, који је постигао трећи гол за свој тим, уз две асистенције код прва два гола.

Американци су одмах на старту имали велику шансу преко Пулишића, али Ноперт је феноменалном интервенцијом спасио Холанђане.

Казна је стигла у 10. минуту, када је Мемфис Депај искористио асистенцију Дензела Дамфриса за вођство свог тима.

У наставку су Сједињене Америлчке Државе имале лопту у својим ногама већину времена, али нису успевале озбиљније да запрете.

Зато су Холанђани у првом минуту надокнаде првог полувремена поново преко Дамфриса створили предност на десној страни, а Дејли Блинд користи асистенцију саиграча за повећање предности.

Покушавали су Американци да се врате одмах на старту другог полувремена, али Ноперт је бриљирао.

Резервиста Хаџи Рајт је ипак успео да савлада сјајног голмана Холандије у 76. минут, да би сјајни Дамфрис пет минута касније потврдио победу свог тима.

Холандија у четвртфиналу чека бољег из дуела Аргентина - Аустралија.

1/8 финала: Холандија - САД 3:1 (2:0)

(Курир   Фото: Профимедиа)