Amerika poražena, Holandija ide u četvrtfinale

Reprezentacija Holandije savladala je SAD u prvom meču osmine finala Mundijala u Kataru - 3:1.

Sport 03.12.2022 | 18:26

Utakmicu je obeležila fenomenalna partija Denzela Damfrisa, koji je postigao treći gol za svoj tim, uz dve asistencije kod prva dva gola.

Amerikanci su odmah na startu imali veliku šansu preko Pulišića, ali Nopert je fenomenalnom intervencijom spasio Holanđane.

Kazna je stigla u 10. minutu, kada je Memfis Depaj iskoristio asistenciju Denzela Damfrisa za vođstvo svog tima.

U nastavku su Sjedinjene Amerilčke Države imale loptu u svojim nogama većinu vremena, ali nisu uspevale ozbiljnije da zaprete.

Zato su Holanđani u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena ponovo preko Damfrisa stvorili prednost na desnoj strani, a Dejli Blind koristi asistenciju saigrača za povećanje prednosti.

Pokušavali su Amerikanci da se vrate odmah na startu drugog poluvremena, ali Nopert je briljirao.

Rezervista Hadži Rajt je ipak uspeo da savlada sjajnog golmana Holandije u 76. minut, da bi sjajni Damfris pet minuta kasnije potvrdio pobedu svog tima.

Holandija u četvrtfinalu čeka boljeg iz duela Argentina - Australija.

1/8 finala: Holandija - SAD 3:1 (2:0)

(Kurir   Foto: Profimedia)