Швајцарска поразила Србију и прошла у осмину финала СП

У осмину финала Светског првенства иде Швајцарска, која је у последњем колу групе Г савладала Србију резултатом 3:2.

Спорт 02.12.2022 | 20:06

Завршена је утакмица између Србије и Швајцарске 2:3.

93. минут - Невероватно, Гранит Џака је поново својом провокацијом направио хаос на терену. Докле више?

90. минут - Играће се још седам минута.

86. минут - Све је мање времена за наш тим. Српска репрезентација без идеје у овим моментима.

82. минут - Било је опасно по наш гол. Фудбалер Швајцарске је солидно извео слободњак, али је лопта на сву срећу погодила спољни део мреже.

81. минут - Филип Ђуричић крваве главе напушта терен. Српски фудбалер задобио је једну посекотину након дуела са противничким игачем, верујемо да ће све бити у реду.

77. минут - Немања Радоњић и Филип Ђуричић улазе уместо Душана Тадића и Андрије Живковића.

72. минут - Не могу Орлови да пронађу пут до противничког гола. Швајцарци олако отклањају сваку потенцијалну опасност.

67. минут - Резервни играчи Србије негодовали су на клупи након одлуке судије да не досуди пенал за Орлове. Предраг Рајковић је добио жути картон.

65. минут - После једне акције, Митровић након дуела пао у противничком шеснаестерцу, али је главни арбирар меча само одмахнуо руком.

61. минут - Створили су Орлови једну сасвим солидну шансу. Костић је центрирао, лопта је на другу страну дошла до Јовића који је вратио у шеснаестерац, Тадић је опробао свој ударац, али му је лопта прошла преко ноге.

58. минут - Костић је упутио обећавајући центаршут, али лопта је само протутњала кроз шеснаестерац Швајцарске.

55. минут - Двострука измена у нашем табору. Терен напуштају Душан Влаховић и Милош Вељковић, а шансу су добили Немања Гудељ и Лука Јовић.

53. минут - Игра се одвија између два шеснаестерца. Орлови покушавају да се опораве од шокантног гола.

48. минут - Швајцарска води 3:2! Шаћири је убацио лопту у наш казнени простор, Варгас је асистирао Фројлеру који је без проблема савладао Вању Милинковића - Савића.

47. минут - Везиста Орлова Сергеј Милинковић-Савић добио је жути картон.

45. минут - Почело је друго полувреме.

43. минут - Швајцарска је изједначила!

35. минут ВОДИ СРБИЈА 2:1! Душан Влаховић!!! Шаћири је изгубио лопту на својој половини, Тадић је проиграо Влаховића који је на маестралан начин савладао противничког голмана.

34. минут - Жути картон за Варгаса. Оштро је швајцарски фудбалер стартовао над Живковићем, што је судија санкционисао.

31. минут - Имали смо среће овог пута. Шаћири се нашао у доброј прилици, али је лопта завршила мало поред десне стативе нашег гола.

27. минут ГООООООЛ! Србија је изједначила! Александар Митровииииић! Тадић је сјајно центрирао, а наш нападач још боље скочио и затресао противничку мрежу!

25. минут - Морају Орлови што пре да забораве на примљен гол. Покушавају наши репрезентативци да кроз пас игру организују напад.

20. минут - Води Швајцарска 1:0. Лошу рекацију наших дефанзиваца искористио је Ђердан Шаћири.

18. минут - Иницијатива Србије у овим моментима. Орлови притискају задњу линију Швајцараца, стрпљиво чекају пут ка противничком голу.

15. минут - Жути картон је добио Видмер због грубог старта над Костићем.

14. минут - Било је опасно испред гола Србије. Швајцарци су створили изгледну прилику, шутирао је нападач Сајџија али лопта је погодила нашег дефанзивца.

11. минут - Велика штета! Кренули су Орлови у контру, Живковић је лепо шутирао са неких 20 метара, али је овог пута статива спасила Швајцарце.

8. минут - Навијачи Србије звижде Ђердану Шаћирију приликом сваког контакта са лоптом.

5. минут - Сјајна прилика за Србију. Миленковић је главом шутирао после корнера, али је лопта прошла мало поред леве стативе.

4. минут - Успели су Орлови да се ослободе притиска Швајцараца. Костић је са леве стране упутио сјајан центаршут, али је штопер противничког тима отклонио опасност.

1. минут - Вања Милинковић-Савић нас спашава одмах на почетку меча. Имали су Швајцарци неколико везаних шанси, али је српски голман одлично одреаговао и успео да сачува нашу мрежу.

Утакмица између Србије и Швајцарске је управо почела. Први са центра крећу Швајцарци.

(Курир  Фото: Даддо Ђилас/Курир)