БЕЛ: Андерлехт се распада!

После вођства од 1:0 на полувремену Крељевски клуб из Брисела доживео прави бродолом. . .

Фудбал 18.08.2019 | 08:00
Млађи навијачи Андерлехта не памте овако ужасан старт првенства славног клуба. У Бриселу су се надали новом почетку са Венсаном Компанијем и повратку на белгијски трон, међутим како је почело Краљевски клуб ће се пре борити да спасава част него да врати титулу на Констант Ванден Шток. После прва четири кола Андерлехт је од могућих 12 бодова узео само два?! Данас је доживео тежак пораз од Кортрајка (2:4) и то након вођства од 1:0 после првих 45 минута.

Имали су гости игру у првом делу, контролисали ситуацију и дошли до предности преко Самира Насрија. На основу свега виђеног у том делу игре чинило се да ће најтрофејнији клуб Белгије коначно уписати прву победу у сезони, али онда се у наставку догодило потпуно помрачење и бродолом Андерлехта.

Кренуло је успешном реализацијом најстроже казне искусног Иломбеа Мбоја у 53. минуту.  Само четири минута касније Кага је погодио за потпуни преокрет и гости као да су потпуно клонули духом. Кортрајк се потом повукао, покушао да сачува оно што има, али Андерлехт са беле тачке успева да дође до новог поравнања. Био је то њихов последњи трзај.

И онда уместо још једног преокрета - нокаут у режији домаћег састава. У размаку од пет минута још два поготка за велики скалп и други везану победу.