Истанбул се, заиста, поновио!

Невероватна подударност између утакмица Ливерпул - Милан 2005. и Ливерпул - Барселона.

Фудбал 08.05.2019 | 22:00
Навијачи Ливерпула "призивали" су репризу утакмице против Милана, када су њихови љубимци у финалу Лиге шампиона 2005. године анулирали заостатак од 0:3 и бољим извођењем пенала освојили трофеј.

Пре 14 година у Истанбулу имали су само једно полувреме да се врате у живот, али постигли су три поготка у размаку од само шест минута!

У реваншу против Барселоне на располагању им је био цео меч, али деловало је да се гост стабилизовао после фуриозног почетка и водећег гола Дивока Оригија у седмом минуту, тако да је Ливерпул у друго полувреме ушао са и даље малим шансама за пролаз.

А, онда, као на филму, мрежу је два пута за два минута затресао Џорџинио Вајналдум, који је на полувремену заменио повређеног бека Ендруа Робертсона.

Куриозитет је да је Холанђанин повећао на 2:0 у 54, па на 3:0 у 56. минуту.

Ако се вратимо на истанбулско финале, видећемо да је Стивен Џерард у 54. минуту смањио на 3:1, а Владимир Шмицер у 56. на 3:2!

Од те тачке се токови две историјске утакмице за "редсе" раздвајају, пошто је 2005. Ћаби Алонсо већ у 60. минуту изједначио на 3:3, док је у уторак на "Енфилду" Ориги у 79. поставио коначан резултат (4:0), после мајсторски изведеног корнера Трента Александера-Арнолда.

Извор: мондо.рс