Istanbul se, zaista, ponovio!

Neverovatna podudarnost između utakmica Liverpul - Milan 2005. i Liverpul - Barselona.

Fudbal 08.05.2019 | 22:00
Navijači Liverpula "prizivali" su reprizu utakmice protiv Milana, kada su njihovi ljubimci u finalu Lige šampiona 2005. godine anulirali zaostatak od 0:3 i boljim izvođenjem penala osvojili trofej.

Pre 14 godina u Istanbulu imali su samo jedno poluvreme da se vrate u život, ali postigli su tri pogotka u razmaku od samo šest minuta!

U revanšu protiv Barselone na raspolaganju im je bio ceo meč, ali delovalo je da se gost stabilizovao posle furioznog početka i vodećeg gola Divoka Origija u sedmom minutu, tako da je Liverpul u drugo poluvreme ušao sa i dalje malim šansama za prolaz.

A, onda, kao na filmu, mrežu je dva puta za dva minuta zatresao Džordžinio Vajnaldum, koji je na poluvremenu zamenio povređenog beka Endrua Robertsona.

Kuriozitet je da je Holanđanin povećao na 2:0 u 54, pa na 3:0 u 56. minutu.

Ako se vratimo na istanbulsko finale, videćemo da je Stiven Džerard u 54. minutu smanjio na 3:1, a Vladimir Šmicer u 56. na 3:2!

Od te tačke se tokovi dve istorijske utakmice za "redse" razdvajaju, pošto je 2005. Ćabi Alonso već u 60. minutu izjednačio na 3:3, dok je u utorak na "Enfildu" Origi u 79. postavio konačan rezultat (4:0), posle majstorski izvedenog kornera Trenta Aleksandera-Arnolda.

Izvor: mondo.rs