Српски "краљеви" - одлични!

Јокић се испромашивао, Богдановић и Бјелица по 18 поена! Денвер Нагетси и Сакраменто Кингси забележили су помело неочекиване победе на гостовањима у НБА лиги протекле ноћи.  Бјелица и Богдановић водили Сакраменто до победе. Николи Јокићу фалили поени за "трипл-дабл". Голден Стејт једини без стотке на 13 утакмица НБА.  Српска труба свирала џез - Богдан и Бели дали по 18 Јути.  Одлично вече за кошаркаше Сакраменто Кингса у новој победи.

Кошарка 22.11.2018 | 10:15
Нагетси су савладали Минесота Тимбервулвсе 103:101, а Николи Јокићу су поени недостајали за трипл-дабл јер је убацио тек седам (3/13 из игре, 1/5 тројке) уз 12 скокова и десет асистенција.

Кингси су такође славили у гостима, изненадили су Јуту Џез 119:110 уз по 18 поена Богдана Богдановића и Немање Бјелице.

Нагетси су забележили важну победу за повратак самопоуздања након шест пораза у претходних седам мечева. Водили су 56:50 на полувремену, да би меч преломили импресивном трећом четвртином у којој су убацили 35 поена.

Денвер је предводио Пол Милсап са 25 поена уз по пет скокова и украдених лопти, 18 је додао Џамал Мареј, 17 Гери Херис, док је 11 убацио Малик Бизли.

У редовима Вулвса најефикаснији је био Карл-Ентони Таунс са 22 поена уз седам скокова, док је 20 убацио Дерик Роуз. Роберт Ковингтон је постигао 16, Ендру Вигинс 13, а Дарио Шарић 12 уз седам скокова.

Денвер је у ноћи између среде и четвртка уписао 11. тријумф у сезони. Нагетси су победу славили на гостовању Милвокију 103:101, а један од најбољих играча меча био је Никола Јокић.

Српском центру недостајало је три поена за нови "трипл-дабл" каријери. Ретко се дешава да Јокићев кошгетерски учинак буде једноцифрен. Против Милвокија је постигао седам поена, уз 12 скокова и 10 асистенција.

Најефикаснији у победничком тиму био је Пол Милсап са 25 поена. На другој страни, Карл Ентони Таунс је убацио 22, док је врло добар био и Дарио Шарић са 12 поена и седам скокова.

Ни 35 поена Донована Мичела, ни домаћи терен нису били довољни Јути да код куће победи све бољи Сакраменто. Кингси су десети тријумф забележили резултатом 119:100.

Кингси су одиграли један од најбољих мечева сезоне против једног од најбољих дефанзивних тимова лиге, а меч су преломили серијом 16:1 средином последњег периода када је Бјелица погодио тројку за недостижних 105:88, а након само коша разлике.

Бјелица је шутирао скоро перфектно 7/9 из игре и 3/3 тројке, те имао још седам скокова и две асистенције уз једну блокаду за 25 минута на паркету

С друге стране, Богдановић је као резервиста добио 30 минута и "потрошио" највише лопти (7/19, 3/9 тројке), те имао пет скокова и четири асистенције.

Кингсе је предводио Вили Коли-Стајн који је против најбољег одбрамбеног играча лиге Рудија Гобера убацио 23 поена уз седам скокова.

Одлично га је пратио Диерон Фокс са 17 поена, 13 асистенција и седам ухваћених лопти.

Иман Шамперт је додао 12 поена, Марвин Бегли 11 уз шест скокова, док је Бади Хилд убацио десет уз седам ухваћених лопти и четири асистенције.

Џезу није помогла сјајна партија Донована Мичела са 35 поена, Џае Краудер је постигао 16, док су по 13 убацили Рики Рубио и Гобер који је имао и 15 скокова.

Милвоки је као домаћин разнео Портланд 143:100!

Јанис Адетокунбо био је маестралан са 33 поена, 16 скокова и девет додавања. Си-Џеј Мекалом и Демјан Лилард, са по 22 поена, нису били довољни да Блејзерси избегну потоп.

Оклахома је шампиону нанела нови пораз и то у гостима – 123:95. Голден Стејт је далеко од нивоа који га је последњих година правио доминантним тимом у НБА.

Кевин Дурент је постигао 27 поена, исто толико имао је и Клеј Томпсон, док су јунаци били с друге стране терена. Најефикаснији је био Денис Шродер са 32 поена, а пратио га је Пол Џорџ са 25.

Иначе, од 26 тимова који су играли у ноћи између среде и четвртка, само Голден Стејт, без Стефа Карија, није успео да пребаци стотку!

Шарлот – Индијана 127:109
Филаделфија – Њу Орлеанс 121:120
Атланта – Торонто 108:124
Бостон – Њујорк 109:117
Кливленд – Лејкерс 105:109
Чикаго – Финикс 124:116
Хјустон – Детроит 126:124
Милвоки – Портланд 143:100