РУС: Оренбург окренуо у Махачкали и стигао Зенит!

Анжи на свом стадиону поражен са 1:3, а гост се докопао, макар на кратко, поделе првог места на табели Русије 1.

Фудбал 18.08.2018 | 07:45
Као што смо и најавили гости су славили у првом мечу четврте рунде руског шампионата у Каспијску. Оренбург је у предграђу Махачкале на обали Каспијског мора  очекивано победио Анжи, истина након преокрета у другом полувремену, са 3:1.

Домаћи тим је повео већ у 11. минуту преко Ивана Новоселцева, а тачно пола сата касније могао је практично да завршиопосао, али је Иван Маркелов био непрецизан са беле тачке. Тако је донекле исправљена и неправда пошто је судија очигледно преоштро проценио старт Хрвата Силвија Бегића над Маркеловим.

Гости са реке Урал су се сабрали током полувремена и кренуло на све или ништа што им се испатило са три гола у мрежи Анжија које су постигли Словенац Данијел Попович са 11 метара у 69,  Алексеј Сутормин у 77. иАндреј Чуканов у 83. минуту сусрета

Занимљиво је да је овом победом нови прволигаш сустигао водећи Зенит на табели који има такође девет поена, али након три одигране утакмице.

РУСИЈА 1 - 4. КОЛО