Босни мајсторица и Друга АБА лига!

"Студенти" су искористили предност домаћег терена и савладали градског ривалаи тако другу годину у низу осигурали учешће у Другој АБА лиги.

Кошарка 21.05.2018 | 08:30
Сјајан меч у препуној Скендерији!

Кошаркаши Босне су у доста тврдој и напетој утакмици на мали број поена имали више концентрације и Џона О'Брајена који је у посљедња два минута постигао 11 поена и донио својој екипи побједу и 2:1 у серији против градских ривала са Грбавице:

Босна - СПАРС 71:67 (15:18, 13:9, 20:19, 23:21)!

Босна је меч отворила серијом 9:0 и држала Спарсе без поена четири минута. Ипак, екипа са Грбавице је у до краја четвртине заиграла много боље и на одмор отишла са три поена предности - 15:18.

Друга дионица је донијела много неизвјеснији меч. Играчи обје екипе су ушли у став и заиграли много чвршће у одбрани, што је резултовало малим бројем поена па се на одмор отишло са минималном предношћу домаћина - 29:28.

Друго полувријеме је донијело велику борбу, али су руке и даље биле "хладне", првенствено због важности меча.
Босна је у трећем кварталу дошла до шест поена предности, али је ипак у посљедњи период ушла са два поена вишка.

На двије минуте до краја меча било је 60:60, а Максим Ковачевић на минут и по до краја погађа тројку за 60:63, али права драма је тек услиједила. Џон О'Брајен веже шест поена и доводи Босну до вођства 66:65 на 35 секунди до краја, али Ковачевић врло брзо доноси Спарсима предност од 65:67.

О'Брајен потом погађа нову тројку за 69:67, а Спарси губе концентрацију и губе лопту у нападу, праве фаул над О'Брајеном који је сигуран са линије слободних бацања за коначних 71:67.

У редовима домаћих истакао се Максим Штурановић са 25 поена и 11 скокова, Џон О'Брајен је уградио 17 поена и 13 скокова, од којих је 11 постигао у завршне двије минуте.

Спарсе је предоводио Максим Ковачевић са 29 поена.

Извор: мондо.ба