ХОЛ: Крај! Холандија има новог краља стријелаца!

Не игра ни за Ајакс, ни за ПСВ. . . ! Фантастични Иранац Алиреза Јаханбакш хет-триком крунисао сезону из снова.

Фудбал 06.05.2018 | 20:15
Последње коло у Холандији обележили су голови, тачно 3,6 у просеку по утакмици, достојно постојбине Кројфа, Михелса и осталих учитеља фудбала.

Резултатски, најзанимљивије је било тамо где је виђено највише погодака, у Алкмару где је АЗ на опроштају од навијача и сезоне демолирао Цволе са 6:0 и избацио га из доигравања за Лигу Европе.

Блистао је Алиреза Јаханбакш, сада званично и најбољи стрелац Ередивизије у управо окончаној сезони, који је са три нова гола стигао до бројке од 21 поготка. На све то приде и 12 асистенција за маестралног Иранца, који би лако могао на лето да промени средину јер је Холандију очигледно прерастао.

Поред њега истакао се и двоструки стрелац Вут Вегхорст, а бродолом Цволеа искористио је Ден Хаг који се победом на гостовању у Керкрадеу против Роде од 3:2 угурао на седму позицију испред Херенвена, који је глупо поражен од Фајенорда на свом терену - 2:3 (0:2).

Иако су гости водили после првих 45 минута са 2:0 головима Бергајса, Херенвен је у финишу за минут постигао два гола (79') и (80'), а Брујин је у 82. промашио и пенал. Наравно, када је тако, казна је уследила у надокнади, а за њу се побринуо Башачикоглу за победу прошлогодишњег шампиона.

Шампион ПСВ Ајндховен наставио је са распродајом бодова и против Гронингена (0:0), што му је трећи везани реми, док је велики Ајакс одиграо прелаз из 1-2 на гостовању у Ротердаму против Ексцелзиора - 1:2 (1:0) - и тријумфално се опростио од сезоне.