Цвајта: Кајзеру само бод, 3. лига је све ближе...!

Славни клуб није искористио лоше резултате конкурената у борби за опстанак, тако да остаје далеко од безбедне зоне. . .

Фудбал 08.04.2018 | 17:15
Кајзерслаутерн се оклизнуо можда у најважнијој утакмици сезоне и сада опстанак за четвороструког шампиона Немачке заиста делује као немогућа мисија! Ђаволи нису искористили чињеницу да су сви њихови конкуренти јуче и у петак кикснули, односно да нису победили, па пет кола пре краја за првом екипом изнад црте (Санкт Паули) заостају осам бодова, а за екипом која је на месту које води у бараж (Хајденхајм) - пет. Све је то последица резултата на Фриц Валтеру: Кајзерслаутерн - Регензбург 1:1.

Пун стадион, прелепа коеографија и све што прати немачки фудбалски фолклор наговешатавло је спектакл у Кајзерслаутерну, али малени Регензбург се потрудио да све упропасти. Рани гол гостију у 6. минуту као да је сасекао ноге Ђаволима, па нису успели да се опораве све до финиша утакмице, када су преко шведског резервисте Себастијана Андерсона стигли до изједначења. Играо се 77. минут. Домаћин је до краја наваљивао, тражио преокрет, но све је било узалуд.

Киксирао је и Инголштат, пошто је пропустио шансу да приђе трећепласираном Килу на само три бода. Два пута је један од највећих фаворита за улазак у Бундеслигу водио, да би се завршило 2:2. Коначан резултат поставио је Волкзамер 13 минута пре краја.

У судару екипа које се боре за голи живот, Брауншвајг - Динамо 1:1. Слађе парче колача иде у Дрезден...

НЕМАЧКА 2 - 29. коло