НБА: Бостон повео у серији против Визардса!

Кошаркаши Бостон Селтикса повели су у полуфиналној серији Истока, пошто су у првом мечу савладали Вашингтон Визардсе – 123:111.

Кошарка 01.05.2017 | 07:30
Селтикси су искористиили предност домаћег терена и успелису да савладају госте који су меч отворили серијом од 16:0.

Екипа из Вашингтона убедљиво је добила прву четвртину + 14 (38:24).

У седмом минту прве четвртине, плеј Бостона Ајзеа Томас доживео је пех и остао без зуба, али је одмах наставио меч.

Селтикси су одлично заиграли у другом кварталу и успели да истопе предност Визардса и на 2:30 минута стигли до изједначења.

После врло садржајног прво полувремена гости су имали вођство од пет поена предности – 64:59.

Селтикси су први пут повели средином треће деонице када је Краудер погодио за 73:71 и од тог тренутку домаћини нису испуштали предност.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ајзеа Томас са 33 поена и девет асистенција. Плејмејкер Селтикса играо је само дан после сахране своје сестре, која је овог месеца погинула у саобраћајној несрећи.

Вашингтон је предводио Бредли Бил са 27 поена, док је Џон Вол завршио меч са 20 поена и 16 скокова.