Денвер протутњао Тексасом, Јокић испод просјека!

Пирову победу остварио је Денвер на гостовању Даласу (109:91), али звезда вечери био је заправо играч америчког фудбала Тони Ремо.

Кошарка 12.04.2017 | 11:45
Бивши играч Далас Каубојса завршио је каријеру 4. априла ове године, а кошаркаши Даласа желели су да му се одуже за сјајне партије којима их је годинама увесељавао. Ремо је, наиме, био део тима током загревања, чак је пред утакмицу учествовао и у представљању играча, али наравно није добио прилику и да заигра.

Што се самог меча тиче, Денвер је имао успоне и падове, изгубио је прву четвртину (23:26), затим је у другој био доминантан (34:18), па је трећу опет препустио Даласу (26:31), да би коначно у последњем периоду преломио меч у своју корист (26:16). Никола је Јокић је за 20 минута игре имао седам поена, уз осам скокова и четири асистенције, а најефикаснији у победничком тиму био је Гери Харис са 20 поена, осам скокова и осам асистенција. Наш играч био је испод свог просека у последњих десет утакмица. Бизли и Пламли су додали по 16 поена, Хернангомез 14, Џамал Мари је имао 10 поена и 10 асистенција...

У екипи Даласа највише поена уписао је Дирк Новицки (21, 8 скокоца, 1 асистенција).

Последњи меч ове сезоне Никола Јокић са Денвером игра против Оклахоме.