Denver protutnjao Teksasom, Jokić ispod prosjeka!

Pirovu pobedu ostvario je Denver na gostovanju Dalasu (109:91), ali zvezda večeri bio je zapravo igrač američkog fudbala Toni Remo.

Košarka 12.04.2017 | 11:45
Bivši igrač Dalas Kaubojsa završio je karijeru 4. aprila ove godine, a košarkaši Dalasa želeli su da mu se oduže za sjajne partije kojima ih je godinama uveseljavao. Remo je, naime, bio deo tima tokom zagrevanja, čak je pred utakmicu učestvovao i u predstavljanju igrača, ali naravno nije dobio priliku i da zaigra.

Što se samog meča tiče, Denver je imao uspone i padove, izgubio je prvu četvrtinu (23:26), zatim je u drugoj bio dominantan (34:18), pa je treću opet prepustio Dalasu (26:31), da bi konačno u poslednjem periodu prelomio meč u svoju korist (26:16). Nikola je Jokić je za 20 minuta igre imao sedam poena, uz osam skokova i četiri asistencije, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Geri Haris sa 20 poena, osam skokova i osam asistencija. Naš igrač bio je ispod svog proseka u poslednjih deset utakmica. Bizli i Plamli su dodali po 16 poena, Hernangomez 14, Džamal Mari je imao 10 poena i 10 asistencija...

U ekipi Dalasa najviše poena upisao je Dirk Novicki (21, 8 skokoca, 1 asistencija).

Poslednji meč ove sezone Nikola Jokić sa Denverom igra protiv Oklahome.