Дабл-дабл Јокића, експлозија Бобија у Хјустону!

Никола Јокић наставио је са сјајним партијама у НБА лиги, док је Бобан Марјановић експлодирао у Хјустону и остварио рекорд каријере.

Кошарка 08.04.2017 | 12:45
Јокић је поново био један од најзаслужнијих за тријумф Денвера над Њу Орлеансом (122:106) са 23 поена (9-13 из игре, 2-2 за три, 3-4 слободна бацања), уз 12 скокова, 5 асистенција, 2 украдене и 7 изгубљених лопти.

С друге стране, Марјановић је коначно добио шансу у дресу Детроита и потпуно је искористио – за 28 минута убацио је 27 поена (12-18 из игре, 3-4 слободна бацања) уз 12 скокова и 2 асистенције. Пистонси су савладали Рокитсе резултатом 114:109.

Нагетси су задржали шансу да се пласирају у плеј-оф јер сада имају победу мање од Портланда, уз лошији међусобни скор, три кола пре краја. Изабраници Мајка Мелоуна меч су преломили у трећој четвртини коју су добили резултатом 41:24 и уписали 38. тријумф у сезони.

Осим Јокића, истакао је Џамал Мари који је са 30 поена (10-14 из игре) поставио рекорд каријере, а додао је и 5 асистенција, Гери Херис је уписао 20 поена, 6 скокова и 9 успешних додавања, док је Данило Галинари меч завршио са 13 поена.

С друге стране, Марјановић је био најзаслужнији за изненађење у Тексасу и потврдио да за њега има места у редовима Пистонса. Када год се налазио на паркету, Детроит је био у егалу са фаворизованим домаћином, а био је један од најзаслужнијих за преокрет у финишу сусрета, када је постигао 9 поена.

Поред Марјановића у победничкој екипи Иш Смит је постигао 20 поена и имао 5 асистенција, пратио га је Херис са 17 поена, док је Еленсон уписао дабл-дабл (15п и 11ск)

Код ’Ракета’, које су се испромашивале, поново доминирао Харден са 33 поена, 9 скокова и 12 асистенција, али није имао праву подршку саиграча – Вилијамс га је испратио са 15, а Ерик Гордон са два поена мање.

Хјустон је ужасно шутирао за три поена, погодивши само 16 пута из 51 покушаја.