ШПА: У Валенсију више не вјерују ни навијачи! Севиља испаде из трке за титулом!

Навијачи Валенсије огорчени лошим резултатима, али и начином на који индонежански власник Питер Лим води клуб изразили незадовољство "посетом". Само 27. 000 њих дошло је на "Местаљу" и гледало нови неуспех "слепих мишева".  "Пујо" и "Неми" мало за победу Севиље! Таман кад се ушуњала у трку са Реалом и Барсом, Севиља је у два кола просула четири бода против тимова који су прошле сезоне играли Секунду.

Фудбал 11.03.2017 | 20:15
"Местаља" може да прими 55 хиљада навијача, али је ове суботе, у "матине" термину 27. кола Примере, била испуњена само до пола - пошто су најватренији фанови овог клуба бесни на Питера Лима.

Навијачи "слепих мишева" верују да индонежански власник Валенсије води овај "клуб у пропаст" и протестом испред стадиона дали су му до знања да је непожељан, а у катастрофалној атмосфери на слабо попуњеној "Местаљи" - ни њихов тим није могао до победе.

Малобројни навијачи ипак су дали велику подршку Данију Пареху када је у 54. минуту шутирао једанаестерац, али га је голман домаћих прочитао и "скинуо" лопту.

Свега шест минута касније хрватски нападач Дује Чоп довео је Хихон у вођство, али је талентовани нападач, позајмљени фудбалер Барселоне, Мунир ел Хадади, у 84. минуту успео да постигне гол за изједначење и бод свог тима.

ВАЛЕНСИЈА - СПОРТИНГ ХИХОН 1:1 (0:0)

Хихону овај бод не значи много пошто остају у опасној зони са шест бодова мање од првог безбедног тима (Депортиво), док је Валенсија и даље у доњој половини табеле са 30 бодова.

Како ће овај протест навијача утицати на Питера Лима, видећемо у наредном периоду...

"Пујо" и "Неми" мало за победу Севиље! Таман кад се ушуњала у трку са Реалом и Барсом, Севиља је у два кола просула четири бода против тимова који су прошле сезоне играли Секунду.

Фудбалери Севиље "упали" су у трку за титулу првака Шпаније сјајном серијом резултата, али су на низ од пет победа "одговорили" са два ремија у два последња кола Примере…

...против тимова који су прошлог лета стигли из Секунде.

После Алавеса, резултатом 1:1 (1:1) завршен је и Севиљин меч са Леганесом, али на "Пицхуану".

После брзог вођства гостију и гола у 120. секунди утакмице, чета Хорхеа Сампаолија јурила је пуних 90 минута победу која би је по освојеним бодовима изједначила са другопласираним Реал Мадридом али је на том путу стигла само до бода захваљујући мајсторима из Серије А.

Стеван Јоветић, који је зимус стигао из Интера и Франко Васкез, који је прошлог лета дошао из Палерма, одиграли су диван дупли пас у 43. минуту, после којег је "Пујо" Јоветић постигао четврти погодак на 12. мечу у дресу шпанског клуба од јануарског трансфера са "Меаце".

"Неми" Васкез уписао је четврту асистенцију, након што је исто толико пута био је и стрелац на 32 наступа у белом дресу.

Леганес, тим који је данас извукао тек трећи реми на последњих 11 гостовања (остало су све били порази), повео је после чудне акције, коју је у гол претворио Габи Пирес на пас наизглед збуњеног Набила Ел Жара.