ЕЛ: ЦСКА спорије упалио, па сломио Галатасарај!

ЦСКА на "аутопилоту"! Московљани и ове недеље завршили посао само једном одлично одиграном четвртином.  Теодосићева нешто скромнија партија, Мицов постигао 18 поена.

Кошарка 09.03.2017 | 20:50
Екипа ЦСКА привремено је избила на прво место евролигашке табеле (скор 19-6), пошто је на отварању 25. кола Евролиге победила Галатасарај резултатом 85:69 (46:29).

Гости су добили прву и трећу четвртину, док је последња завршена нерешено. Али, било им је јасно да ће изгубити већ на полувремену, јер су их "армејци" у другом кварталу декласирали са 33:12, укључујући серију 14:0 од 11. до 14. минута!

Тако се на неки начин поновила прича из Барселоне од прошлог петка, када је ЦСКА после 10 минута водио чак 29:4 и онда без већег напрезања привео утакмицу крају.

Милош Теодосић, који је у Барселони повредио леву ногу, провео је у игри 27 минута, по чему је било јасно да је физички са њим све у реду. Међутим, репрезентативац Србије није пружио партију у складу са својим реномеом.

Теодосића првенствено није служио шут - постигао је само осам поена (3/6 за два, тројке 0/4) - а ни однос асистенција и изгубљених лопти (6/3) није био добар. Истакао се, по обичају, Нандо де Коло са 22 поена, а пратили су га Американци Кајл Хајнс (13п, 5ск), Кори Хигинс (12п) и Арон Џексон (10п, 5ас).

Без обзира на исподпросечну партију за његове стандарде, Тео је публици приредио неколико момената за уживање, од којих је Евролига издвојила ово додавање Корију Хигинсу у другој четвртини.

У тиму Галатасараја (скор 8-17), који је одавно елиминисан из трке за Топ 8, посебно мотивисан био је Владимир Мицов. Српски бек је свом бившем клубу убацио 18 поена.

Шансу да се на челу табеле изједначи са ЦСКА имаће Реал Мадрид (18-6), који у петак дочекује Црвену звезду (14-10).

Рутина. Шампион Старог континента ЦСКА без проблема је на свом терену савладао турски Галатасарај са 85:69 (13:17,33:12, 19:20, 20:20) у утакмици 25. кола Евролиге и наставио борбу за прво место на табели.

Ово је Армејцима била 19. победа у елитном такмичењу, док је Галатасарај доживео 17 пораз.

Турски тим је веома добро отворио утакмицу и водио током целе прве четвртине. Ипак, после тога се ЦСКА уозбиљио и серијом од 25-3 у другој деоници направио велики преокрет којим је трасирао пут ка убедљивој победи.

Најефикаснији у московској екипи био је Нандо де Коло са 22 поена, Кајл Хајнс додао је 13, док је Милош Теодосић имао осам поена и шест асистенција, али су поново неке од њих биле заиста невероватне.

У гостујућој екипи из Истанбула најбољи стрелац био је Владимир Мицов са 18 поена, док јеГоксенин Коксал унацио 13 поена.