EL: CSKA sporije upalio, pa slomio Galatasaraj!

CSKA na "autopilotu"! Moskovljani i ove nedelje završili posao samo jednom odlično odigranom četvrtinom.  Teodosićeva nešto skromnija partija, Micov postigao 18 poena.

Košarka 09.03.2017 | 20:50
Ekipa CSKA privremeno je izbila na prvo mesto evroligaške tabele (skor 19-6), pošto je na otvaranju 25. kola Evrolige pobedila Galatasaraj rezultatom 85:69 (46:29).

Gosti su dobili prvu i treću četvrtinu, dok je poslednja završena nerešeno. Ali, bilo im je jasno da će izgubiti već na poluvremenu, jer su ih "armejci" u drugom kvartalu deklasirali sa 33:12, uključujući seriju 14:0 od 11. do 14. minuta!

Tako se na neki način ponovila priča iz Barselone od prošlog petka, kada je CSKA posle 10 minuta vodio čak 29:4 i onda bez većeg naprezanja priveo utakmicu kraju.

Miloš Teodosić, koji je u Barseloni povredio levu nogu, proveo je u igri 27 minuta, po čemu je bilo jasno da je fizički sa njim sve u redu. Međutim, reprezentativac Srbije nije pružio partiju u skladu sa svojim renomeom.

Teodosića prvenstveno nije služio šut - postigao je samo osam poena (3/6 za dva, trojke 0/4) - a ni odnos asistencija i izgubljenih lopti (6/3) nije bio dobar. Istakao se, po običaju, Nando de Kolo sa 22 poena, a pratili su ga Amerikanci Kajl Hajns (13p, 5sk), Kori Higins (12p) i Aron Džekson (10p, 5as).

Bez obzira na ispodprosečnu partiju za njegove standarde, Teo je publici priredio nekoliko momenata za uživanje, od kojih je Evroliga izdvojila ovo dodavanje Koriju Higinsu u drugoj četvrtini.

U timu Galatasaraja (skor 8-17), koji je odavno eliminisan iz trke za Top 8, posebno motivisan bio je Vladimir Micov. Srpski bek je svom bivšem klubu ubacio 18 poena.

Šansu da se na čelu tabele izjednači sa CSKA imaće Real Madrid (18-6), koji u petak dočekuje Crvenu zvezdu (14-10).

Rutina. Šampion Starog kontinenta CSKA bez problema je na svom terenu savladao turski Galatasaraj sa 85:69 (13:17,33:12, 19:20, 20:20) u utakmici 25. kola Evrolige i nastavio borbu za prvo mesto na tabeli.

Ovo je Armejcima bila 19. pobeda u elitnom takmičenju, dok je Galatasaraj doživeo 17 poraz.

Turski tim je veoma dobro otvorio utakmicu i vodio tokom cele prve četvrtine. Ipak, posle toga se CSKA uozbiljio i serijom od 25-3 u drugoj deonici napravio veliki preokret kojim je trasirao put ka ubedljivoj pobedi.

Najefikasniji u moskovskoj ekipi bio je Nando de Kolo sa 22 poena, Kajl Hajns dodao je 13, dok je Miloš Teodosić imao osam poena i šest asistencija, ali su ponovo neke od njih bile zaista neverovatne.

U gostujućoj ekipi iz Istanbula najbolji strelac bio je Vladimir Micov sa 18 poena, dok jeGoksenin Koksal unacio 13 poena.