ФРА: ПСЖ лаганом побједом прати Ницу!

Фудбалери Пари Сен Жермена рутински су савладали Анжер 2:0 у последњем мечу 15. кола Лиге 1.

Фудбал 01.12.2016 | 09:00
"Свеци" су госте сломили погоцима Тијага Силве десет минута пре краја првог, те Единсона Каванија из пенала средином другог полувремена.

ПСЖ је петом победом у низу наставио да прати лидера првенства Ницу која има свега бод предности.

Анжер је трећим поразом у последњих пет кола пао на десето место на табели.

Парижани су следећем колу гостују Монпељеу.

Пари Сен Жермен је наставио да ниже победе у шампионској форми, а његова машина прегазила је вечерас рутински Анже са 2:0 на Парку принчева у последњем мечу 15. кола Лиге 1.

Новом победом Свеци су се издвојили на врху са лидером Ницом која има бод више и делује да је само питање кола када ће поново сести на чело где им је по квалитету сигурно место. Вечерас су Парижани спаковали два лака гола, по један у сваком полувремену, а до вођства су стигли у 36. минуту након коренера Лукаса Муре и сјајне реакције капитена Тијага Силве у петерцу гостију.

Све је било готово у 66. минуту када је Единсон Кавани са беле тачке поставио коначних 2:0, а у завршници су Парижани пропустили прилику да убедљивије поразе ривала. Неће се то свидети онима који су чекали 3+ вечерас, јер је Хесе на пример погодио стативу у завршници, а и млади Огастан је пропустио две сасвим добре прилике за погодак.

Анже је с друге стране био неубедљив, иако је на моменте показао да итетако зна да искреира акцију и направи проблем голману Алфонсу Ареоли, али без конкретне шансе за гол.

ЛИГА 1 - 15. коло: