FRA: PSŽ laganom pobjedom prati Nicu!

Fudbaleri Pari Sen Žermena rutinski su savladali Anžer 2:0 u poslednjem meču 15. kola Lige 1.

Fudbal 01.12.2016 | 09:00
"Sveci" su goste slomili pogocima Tijaga Silve deset minuta pre kraja prvog, te Edinsona Kavanija iz penala sredinom drugog poluvremena.

PSŽ je petom pobedom u nizu nastavio da prati lidera prvenstva Nicu koja ima svega bod prednosti.

Anžer je trećim porazom u poslednjih pet kola pao na deseto mesto na tabeli.

Parižani su sledećem kolu gostuju Monpeljeu.

Pari Sen Žermen je nastavio da niže pobede u šampionskoj formi, a njegova mašina pregazila je večeras rutinski Anže sa 2:0 na Parku prinčeva u poslednjem meču 15. kola Lige 1.

Novom pobedom Sveci su se izdvojili na vrhu sa liderom Nicom koja ima bod više i deluje da je samo pitanje kola kada će ponovo sesti na čelo gde im je po kvalitetu sigurno mesto. Večeras su Parižani spakovali dva laka gola, po jedan u svakom poluvremenu, a do vođstva su stigli u 36. minutu nakon korenera Lukasa Mure i sjajne reakcije kapitena Tijaga Silve u petercu gostiju.

Sve je bilo gotovo u 66. minutu kada je Edinson Kavani sa bele tačke postavio konačnih 2:0, a u završnici su Parižani propustili priliku da ubedljivije poraze rivala. Neće se to svideti onima koji su čekali 3+ večeras, jer je Hese na primer pogodio stativu u završnici, a i mladi Ogastan je propustio dve sasvim dobre prilike za pogodak.

Anže je s druge strane bio neubedljiv, iako je na momente pokazao da itetako zna da iskreira akciju i napravi problem golmanu Alfonsu Areoli, ali bez konkretne šanse za gol.

LIGA 1 - 15. kolo: