ОИ: Српски џудиста Кукољ поражен у осмини финала!

Српски репрезентативац у џудоу Александар Кукољ поражен је од Јапанца Машу Бакера у осмини финала Олимпијских игара у Рио де Жанеиру.

Остали спортови 10.08.2016 | 18:30
Бакер је савладао Кукоља после нешто више од два минута борбе. Јапанац је српског џудисту први пут на партер бацио после минут и 45 секунди, што је судија пресудио као ваза-ари, а неколико секунди касније из контре је начинио исти потез.

Бакер ће свог противника у четвртфиналу Олимпијских игара сазнати нешто касније током дана.

Претходно се Александар Кукољ пласирао у треће коло, у категорији до 90 килограма.

Кукољ је на старту такмичења савладао Михаела Жганка из Словеније, резултатом 1:0, захваљујући сјајном бацању ривала на леђа.

Александар је од самог старта кренуо офанзивно против Словенца, али у прва три минута није успевао да га обори. Жганк је на старту добио жути картон, а онда у два наврата избегао да претпрпи поен после обарања, али трећи пут није успео.

Кукољ га је добро ухватио, бацио на леђа и остварио победу ипоном.

На крају је, ипак, као што смо већ рекли заустављен у осмини финала.