Тим из Скопља одбранио титулу првака Македоније у дуелу који су обележили инциденти навијача.

Кошарка 28.05.2016 | 17:40

МЗТ је нови-стари шампион Македоније.

Скопска екипа је тријумфовала у финалној серији плеј-офа, пошто је била боља од Куманова укупним резултатом 3:1.

Четврти меч финала, одигран у Куманову, МЗТ је добио 90:88 (22:26; 19:16; 24:27 и 25:19), али је успех гостију остао у сенци инцидената које су направили навијачи домаћег Куманова.

Утакмица је била прекинута на више од сат времена и завршена је у празној дворани.

Навијачи Куманова су 4,28 минута пре краја почели да бацају тврде предмете и флаше на терен, према арбитрима и гостујућим играчима, након чега је судијска тројка затражила да се дворана испразни.

Након дуже паузе меч је решен у последњем минуту, у који се ушло с нерешеним резултатом, 86:86.

Најефикаснији код екипе МЗТ био је Ђорђе Дреновац са 25 поена, а Дамјан Стојановски је постигао 18.

У домаћем тиму истакли су се Александар Костоски и Бојан Трајковски са по 23 поена.

МЗТ је ове сезоне остварио велики успех јер је претходно освојио и домаћи куп, па четврту годину заредом завршава са "дуплом круном".

Скопски Кошркашки клуб МЗТ Аеродром је ове године освојио и Куп Македоније, тако да је четврту годину узастопно завршио са "дуплом круном".

Извор: Мондо.рс