Tim iz Skoplja odbranio titulu prvaka Makedonije u duelu koji su obeležili incidenti navijača.

Košarka 28.05.2016 | 17:40

MZT je novi-stari šampion Makedonije.

Skopska ekipa je trijumfovala u finalnoj seriji plej-ofa, pošto je bila bolja od Kumanova ukupnim rezultatom 3:1.

Četvrti meč finala, odigran u Kumanovu, MZT je dobio 90:88 (22:26; 19:16; 24:27 i 25:19), ali je uspeh gostiju ostao u senci incidenata koje su napravili navijači domaćeg Kumanova.

Utakmica je bila prekinuta na više od sat vremena i završena je u praznoj dvorani.

Navijači Kumanova su 4,28 minuta pre kraja počeli da bacaju tvrde predmete i flaše na teren, prema arbitrima i gostujućim igračima, nakon čega je sudijska trojka zatražila da se dvorana isprazni.

Nakon duže pauze meč je rešen u poslednjem minutu, u koji se ušlo s nerešenim rezultatom, 86:86.

Najefikasniji kod ekipe MZT bio je Đorđe Drenovac sa 25 poena, a Damjan Stojanovski je postigao 18.

U domaćem timu istakli su se Aleksandar Kostoski i Bojan Trajkovski sa po 23 poena.

MZT je ove sezone ostvario veliki uspeh jer je prethodno osvojio i domaći kup, pa četvrtu godinu zaredom završava sa "duplom krunom".

Skopski Košrkaški klub MZT Aerodrom je ove godine osvojio i Kup Makedonije, tako da je četvrtu godinu uzastopno završio sa "duplom krunom".

Izvor: Mondo.rs