НБА плеј-оф - финале Запада: Вориорси снажно узвратили ударац за 1:1!

Кошаркаши Голден Стејт Вориорса декласирали су код куће Оклахома Сити са 118:91 и тако су изједначили на 1-1 у победама у финалној серији плеј-офа Запада.

Кошарка 19.05.2016 | 11:40

Стеф Кари показао је зашто је МВП, постигао је 15 узастопних поена за мање од два минута у трећој четвртини, у којој је меч и решен.

“Посао као и обично, то је оно што он ради“, смирено је објаснио тренер Стив Кер.

Кари се мучио са коленом, а навијачи у Оракл арени уплашили су се у првој деоници, када је њихова прва звезда ’одлетела’ у трибине. Ипак, Стеф се брзо придигао.

“Лакат је потпуно у реду“, рекао је после меча.

Кари је меч завршио са 25 поена (9-15 из игре), 2 скока и 3 асистенције, а пратио га је Клеј Томпсон са 15 поена (5-17 из игре) и 4 асистенције. Блистао је са клупе Мариз Спејтс са 13 поена (5-6 из игре), Грин је додао 10 поена, 8 скокова и 7 асистенција, Езили је дао 12, а Барнс 11 поена.

“Током целе године наша реакција после пораза или траљаве победе била је добра, будемо још оштрији у следећој утакмици, а то смо сада опет показали“, рекао је Томпсон.

Кевин Дурент убацио је 29 поена (11-19 из игре, 6ск), али само шест у другом полувремену, уз чак 8 изгубљених лопти.

“Слали су по тројицу на мене, покушавао сам да пошаљем право додавање. Можда морам да шутирам преко тројице“, казао је Кеј-Ди.

Тандер је надскакан (36-45) први пут у пет мечева са Вориорсима ове сезоне, а осим Дурента, двоцифрен је био Вестбрук са 16 поена (5-14 из игре) и 12 асистенција, док је Стивен Адамс додао 9 поена и 10 скокова.

Трећа утакмица игра се у Оклахоми у недељу.