ФРА: Тулуз се не дâ, Сент Етјен би у Европу, ПСЖ одмарао звијезде и опет славио!

Фудбалери Тулуза победили су Бастију са 4:0 на свом терену у 33. колу Лиге 1 и најавили да ће се до краја сезоне борити за опстанак. Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Генган на гостовању са 2:0 у првој суботњој утакмици 33. кола Лиге 1.

Фудбал 10.04.2016 | 08:20

Двоструки стрелац у том тријумфу био је Висан Бен Једер, у 57. и 80 минуту, док су преостале голове постигли Мартин Брајтвајт и Оскар Трехо у 62, односно 70.

Гости су од 67. минута играли са играчем мање, пошто је Јаник Каузак у истом минуту зарадио две јавне опомене.

Тулуз је тако уписао седму победу и сада има 32 бода на претпоследњем месту табеле, два мање од Ажаксјаа, који је ван опасне зоне после ремија без голова са Анжеом.

Бастија је после 14. пораза остала на десетој позицији са 44 бода.

Српски фудбалер Павле Нинков са клупе је посматрао тријумф свог тима.

У преосталим утакмицама одиграмим у суботу увече, Сент Етјен је на свом терену победио Троас а 1:0, Ремс је са 2:1 био бољи од Нанта, док је Лоријен истим резултатом славио против Каена.

Сент Етјен је тријумфом над већ прежаљеним Троом најавио борбу за место у Лиги Европе, а јунак те победе био је Нал Маупај у 75. минуту. Победнички тим сада има исти број голова као Рен на четвртом месту, које води у другу по рангу европско клупско такмичење, али и утакмицу више.

Лоријен је у Каену прекинуо низ од четири утакмице без победе головима Бењамина Жаноа и Абдула Вариса из пенала у 16, односно 47. минуту. Пораз домаћег тима ублажио је Денис Апија у 64. минуту.

Ремс је против Нанта дошао до битне победе у борби за опстанак, док су гости уписали трећи пораз заредом. Домаћи тим је повео преко Принца Онијангеа у 11. минуту, Жоан Одел је изједначио у 68. минуту, да би сва три бода Ремсу донео Николас де Превиј у 80. минуту. Нант је од 85. минута остао са десеторицом на терену, пошто је Јасин Баму зарадио црвени картон.

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Генган на гостовању са 2:0 у првој суботњој утакмици 33. кола Лиге 1.

‘Свеци’ су још прошлог месеца обезбедили титулу, али их то није омело да упишу 26. победу ове сезоне и то без највећих звезда.

Тренер Парижана Лоран Блан одлучио је да одмори Златана Ибрахимовића, Давида Луиза, Анхела ди Марију, Тијага Силву, и Единсона Каванија, док је први голман Кевин Трап одиграо само прво полувреме.

Блан се на такав потез одлучио јер шампиона Француске у уторак чека реванш четвртфинала Лиге шампиона са Манчестер Ситијем. Први меч, одигран у ‘граду светлости’ завршен је резултатом 2:2.

У њиховом одсуству засијао је Лукаш Мура, који је био двоструки стрелац. Бразилац је довео Пари Сен Жермен у вођство у 56. минуту из пенала, а коначан резултат поставио је 15 минута касније.