ШПА: Сосиједад шокирао Барселону, Реал лако, преокрет Атлетика!

Фудбалери Сосиједада направили су изненађење тријумфом над Барселоном са 1:0 у 32. колу Примере. Фудбалери мадридског Атлетика победили су Еспањол на гостовању са 3:1. Фудбалери Реал Мадрида победили су Еибар на свом терену 4:0.

Фудбал 10.04.2016 | 08:00

Тријумф тиму из Сан Себастијана донео је Микел Ојарсабал голом у петом минуту.

На тај начин, борба за титулу шампиона Шпаније је додатно закопликована после победа Атлетика и Реала.

Каталонски клуб је остао на челу табеле са 76 бодова, три више од Атлетика, а четири од Реала шест кола пре краја сезоне. Сосиједад је тако уписао 11. победу после које је скочио на девето место и сада има 41 бод.

Барселона је имала далеко посед лопте од домаћина, али се Сосиједад одлично бранио и постарао се да Каталонци “Аноету” поново напусте погнутих глава, пошто тамо нису славили од 2006.

Утакмица је практично решена на самом почетку, пошто је тада виђен једини гол на утакмици. У петом минуту сусрета, Ћаби Пријето је упутио сјајан центаршут, а Ојарсабал је био највиши у скоку и Клаудио Браво је био немоћан на голу гостију.

Барселона је од тада безуспешно нападала, шансе су редом имали Арда Туран, Андрес Инијеста, Нејмар и Лионел Меси, али је одбрана домаћина одлично реаговала. Било је приметно да су фудбалери шампиона Шпаније и Европе поприлично нервозни, што је посебно било евидентно у самом финишу, а предњачио је Ђерар Пике.

Шпански фудбалер је упутио низ приговора судији током целе утакмице, а он му је показао жути картон јер је претерао. Пике се ни после судијског звиждука за крај утакмице није смирио, већ је остао на терену, док је његов тренер Луис Енрике одјурио у свлачионицу.

Барселона је тако уписала други пораз заредом у Примери, пошто је прошле недеље поражена у ‘Ел класику’ од Реала са 2:1. До тог меча се чинило да ће се каталонски клуб прошетати до титуле, међутим, за само недељу дана се његова предност истопила, а да ли ће Атлетико или Реал то успети да искористи сазнаћемо у наредних шест кола.

У последњон утакмици дана, Бетис је на свом терену победио Леванте са 1:0 голом Рубена Кастра у 81. минуту. Тим из Севиље је после тог тријумфа, којим је прекинуо низ од три пораза, скочио на 12. место на табели са 37 бодова, док су гости остали приковани на само зачеље са 25 бодова.

Фудбалери Реал Мадрида победили су Еибар на свом терену 4:0.

Екипа Зинедина Зидана је питање победника решила за само 40 минута меча.

Стрелци на стадиону „Сантијаго Бернабеу“ били су Родригес, Лукас, Роналдо и Хесе.

Еибар је наставио са лошом серијом, везао је и осму утакмицу без победе, па је за сада задржао девето место са 38 бодова.

Домаћи су успели да се опораве од неочекиваног пораза од Волфсбурга у Лиги шампиона и повео већ у петом минуту. Хамес Родригес био је стрелац из слободног ударца са ивице казненог простора.

У 18. минуту било је 2:0. Роналдо је добио лопту од Лукаса у контранападу са леве стране, у казненом простору преварио је противничког играча и вратио лопту шпанском фудбалеру који тресе мрежу.

Само минут касније Реал је повидио резултат. У новом контранападу Хесе је ишао по десној страни, на другом крају био је усамљени Роналдо ком није било тешко да затресе мрежу.

Коначан резултат постављен је у 39. минуту. Још једном се у улози асистента нашао Португалац, овога пута се додавањем одужио Хесеу, сада је он био усамљен на десној страни и постигао погодак.

Фудбалери мадридског Атлетика победили су Еспањол на гостовању са 3:1 у оквиру 32. кола Примере.

Изабраници Дијега Симеонеа су до 23. победе ове сезоне дошли после преокрета који је покренуо Коке.

Домаћи тим је пред 26.000 својих навијача до вођства дошао преко Папакулија Диопа у 29. минуту, да би Фернандо Торес изједначио шест минута касније, после асистенције Кокеа.

Коке је био асистент и код гола Антоана Гризмана у 58. минуту, а сам је поставио коначан резултат у 89. минуту, пошто га је одлично проиграо Торес.

Диоп је својим голом шокирао фудбалере Атлетика, пошто их је све надскочио после корнера и Јан Облак није имао шансе против њега.

Реакција ‘Јорганџија’ је стигла веома брзо, пошто је Торес сјајно примио лопту на ивици шеснаестерца и одмах шутирао, а лопта је чак једном од играча Еспањола прошла кроз ноге.

Гризман је у 58. минуту донео вођство гостима, пошто га је слично као Тореса нешто раније пронашао Коке, а он такође брзо реаговао.

Торес је Кокеу узвратио услугу у самом финишу, пославши му сјајан пас са ивице казненог простора, а шпански нападач је главом послао лопту у мрежу.