Анализа - Мистерија Врачар! Чудни резултати и догађаји на стадиону Обилића!

Видите ли шта се већ годинама дешава на терену бившег шампиона?!

Фудбал 29.02.2016 | 00:00

Чудне се ствари догађају на стадиону Обилића како ове, тако и претходних сезона! Можда и нечасне, но просудићете већ сами. То што Вождовац игра на крову тржног центра и што стадион ОФК Београда (а доскора и Рада) угрожава животе посетилаца, довело је до тога да Врачар постане “дом за незбринуте”, а рај за кладионичаре!

Само ове сезоне, Партизан и Црвена звезда гостовали су Вождовцу и Раду укупно четири пута, и сваки пут је дошло 1-2 или из 2-1 (на полувремену води једна екипа, на крају победи друга)! И сваки пут сте, на уложен један динар могли да зарадите бар 30 динара. Но, идемо редом.

Све је почело шокантном утакмицом ОФК Београд - Црвена звезда у 1. колу, када су “романтичари” плесали по терену и водили са 2:0 на полувремену, а онда су у другом добили црвени картон, заборавили да играју фудбал и примили шест комада (2:6). И УЕФА се чак распитавала о томе, покренута је истрага и у Србији, али је утврђено, наравно, да је све било чисто. Иста прича већ 20 дана касније. Вождовац после 45 минута води са 2:1 и онда следи преокрет Звезде (2:3), уз црвени картон...

А где је стала Звезда, ту је продужио Партизан, чији су навијачи већ сковали причу (с јасном алузијом) да се у Улици “Господара Вучића” дешавају неке “магичне” ствари. Коло је 10, наравно Вождовац води, а онда следи споран пенал, поништен гол домаћину, па обавезни црвени картон и коначних 1:2!

И онда, овог викенда, коначно освежење. Преокрет, али сада домаћина. Партизан води 1:0, а ОФК Београд преокреће на 2:1. Шта ли им би?

Међутим, то није све. Далеко од тога. Чуда су и те како резервисана за Врачар била и претходних сезона. Рецимо 2014. Партизан је добио Вождовац са 3:1 головима у 92. и 94. минуту (има ли потребе да наглашавамо после пенала и црвеног картиона?), па Рад са 1:0, опет после пенала и црвеног картона (2012. уз црвени и 1-2 добио и ОФК Београд са 3:1, само на Карабурми), а све су зачинили Вождовац и Рад (1:6), са кладионичарских 7+. Ипак, титулу пионира у овој причи носе Рад и Црвена звезда, одигравши још 2011. из 1-2, баш тим резултатом, голом Евандра у 93. минуту.

Па, људи, да није мало превише? Стадион Обилића, стадион велеобрта, а слика и прилика српског фудбала!