ФРА: Лиону и Монаку дербији претендената на ЛШ!

Фудбалери Лиона и Монака забележили су важне победе суботњим дербијима 25. кола Лиге 1.

Фудбал 07.02.2016 | 09:20

Лион је славио против четвртопласираног Анжера 3:0 у гостима и стигао на бод од конкуранта за пласман у Лигу шампиона.

Победу Олимпика искористио је Монако који је минималним резултатом надиграо трећепласирану Ницу и стекао шест бодова предности на другој позицији.

Ремс је славио 2:0 у Каену, Бастија је надиграла Троа 2:0, док су дуели Ажаксјоа и Генгана, те Тулуза и Нанта завршени без голова.

Лион је лако славио у Анжеру, повео је већ у 13. минуту преко Жалеа, а посамо му је у 16 олакшао Мангани који је добио директан црвени картон.

Гости почетком другог дела дуплирају вођство преко Гезала, а коначан резултат десетак минута пре краја поставља Толисо.

Велику победу Монаку у дербију Азурне обале донео је Бакајоко, осам минута пре краја дуела са Ницом.

"Кнежеви" су славили са играчем мање, већ у 48. минуту је искључен Дирар.

Међутим, главни догађај кола заказан је за недељу, када доминантни лидер Пари Сен Жермен гостује највећем ривалу Олимпик Марсеју.