ШПА: Преокрет Атлетика, 100. гол Тореса, реми у Билбау...

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су Еибар после преокрета са 3:1 (0:0) на Висенте Калдерону.

Фудбал 07.02.2016 | 08:40

Атлетико је прекинуо серију од два меча без победе и изједначио се са Барселоном по броју бодова (51), али тим Луиса Енрикеа има два меча мање.

После првих 45 минтуа није било голова, али су гости повели на самом старту другог. После велике грешке Саула који није успео да прихвати лопту испред свог казненог простора, узео ју је Енирх уи проселдио Кеку који постиже погодак са 16 метара.

Ипак, екипа Дијега Симеона поравнава резултат десет минута касније. Коке је извео корнер са леве стране, а Хименес је био усамљен код прве стативе и главом смешта лопту у гол.

Коке је још једном асистенцијом био заслужан за победу „јорганџија“, после још једног корнера са десне стране Нигес главом постиже погодак са пет метара.

Коначан резултат поставио је Торес у судијској надонади. Ово је Шпанцу трећи погодак ове сезоне, 100. у дресу Атлетико Мадрида, последњи пут у стрелце се уписао такође против Еибара у септембру прошле године.

У другом дербију дана Атлетик и Виљарел су ремизирали без голова у Билбау, Рајо Ваљекано је добио Лас Палмас 2:0 у "дербију" за опстанак, док су Спортинг и Депотиво поделили бодове са 1:1.

Атлетик је контролисао меч у Билбау, али осим прилике Инакија Вилијамса у првом полувремену, није успео конкретно да запрети голу Виљареала. С друге стране, гости су имали тек две опасне акције, оба пута се у шанси нашао Роберто Солдадо, али није био успешан.

Рајо је погоцима Микуа у првом и Бебеа у другом полувремену добио дуел против директног ривала у борби за опстанак, изашао из опасне зоне у којој се нашао управо тим с Тенерифа.

Спотинг је повео против Депотива голом Џонатана у 32. минуту, али пре краја полувремена Алберто враћа госте у егал. Овај реми више одговара тиму из Ла Коруње јер су све даље од зоне испадања, док је на само бод од екипе из Хихона.