БЛ: Леверкузен одолео Бајерну, ''нула'' Херте и Дортмунда...!

Фудбалери Бајер Леверкузена и Бајерн Минхена одиграли су без голова на Бај Арени у 20. колу немачке Бундеслиге. Фудбалери Штутгарта савладали су Ајнтрахт у гостима са 4:2, уз погодак српског фудбалера Филипа Костића.

Фудбал 06.02.2016 | 23:45

Баварци су задржали осам бодова предности у односу на другопласирану Борусију Дортмунд, прекинувши серију од четири узастопне победе.

Екипи Пепа Гвардиоле ово је тек трећи меч у сезони у ком нису успели да освоје сва три бода.

Екипа из Леверкузена задржала је пету позицију са 32 бода, колико има и шестопласирана Борусија Менхенгладбах.

У првом полувремену није било превише шанси на обе стране, да би у наставку Бајерн преко Милера пропустио две изгледне прилике. После тога Бајерн је наставио да „притиска“ противника, Левандовски је правио доста проблема одбрани Бајера, али је игру у задњој линији добро контролисао Топрак.

Пољак је најбољу шансу пропустио када је успео да побегне Таху у контранападу, али је био непрецизан.

Бајерн је остао са играчем мање на терену, због другог жутог картона Алонса, после закаснелог старта над Ћићаритом.

Леверкузен је покушао да искористи предност на терену, али јке резултат остао непромењен.

Фудбалери Штутгарта савладали су Ајнтрахт у гостима са 4:2, уз погодак српског фудбалера Филипа Костића.

Костић се у стрелце уписао у 75. минуту из пенала, за четврти погодак свог тима. Ово је други гол српског фудбалера ове сезоне за „швабе“.

Борусија Дортмунд одиграла је без голова са Хертом у Берлину, а Мајнц је остварио минималну победу на гостовању Хановеру.

Шалке је био убедљив са Волфсбургом 3:0, а Инголштат је био бољи од Аугзубурга 2:1.

Штутгарт се ћетвртом узасопном победом попео на 11. место. „Швабе“ су Франкфурту повеле преко Гентнера у 27. минуту, после додавања Рупа кроз средину. У финишу полувремена предност је дуплирао Дидави, када је после корнера главом из петерца лопту спустио у мрежу. Домаћи у 52. минуту смањују заостатак, а Мајер је одбитак голмана убацио у гол.

Нова два гола предности Штутгарту враћа Нидермајер, када је му је са леве стране центрирао Гентнер. Костић са беле тачке повећава вођство у 75. минуту. Претходно је у казненом простору оборен Краветс када је покушао да прође по десној страни. Пораз је ублажио Хушти у 90. минуту после корнера.

После ремија без голова између Херте и Борусије Дортмунд, Бајерн ће имати прилику да увећа своју предност на табели, јер сада има седам бодова више од „милионера“. Тим из Берлина везао је трећи меч са нерешеним исходом и има 35 бодова на трећем месту.

Чини се да је Шалке другом узастопном победом пребродио резултатску кризу, допк из ње Волфсбург никако да изађе, јер је везао седам утакмица без тријумфа.

Мајнц је после серије лоших резултата показао да је у успону форме другом узастопном победом у шампионату. На гостовању мајнц је победио последњепласирани Хановер са 1:0, а једини гол постигао је Самперио у 24. минуту. на тај начин пробио се на седмо место са 30 бодова, три више од Волфсбурга, док је Хановер после шестог узастопног пораза остао на последњем месту са 14.