Лига куп: Дупли преокрет Ситија за финале са Ливерпулом!

Фудбалери Манчестер Ситија пласирали су се у финале Лига купа преокретом против Евертона.

Фудбал 28.01.2016 | 08:15

"Грађани" су осим гол заостка са Гудисона губили и на Етихаду, али су савладали "карамеле" 3:1.

Сити ће у финалу такмичења играти са екипом Ливерпула, која је на пенале елиминисала Стоук Сити.

Евертон је шокирао Етихад у 18. минуту, када је Осман пронашао Барклија, а овај савладао немоћног Вилија Кабаљера.

Од тог тренутка на терену је постојала само једна екипа, Сити успоставља доминацију и већ у 24. минуту стиже до изједначења, преко Фернандиња.

Ништа се није променило после тога, "грађани" су у потпуности контролисали игру, лако су заустављали нападе Евертона, али су "карамеле" достојно парирале у одбрани.

Ипак, нису издржале до краја, Сити је сломио ривала у року од осам минута средином другог полувремена.

Јунак је постао Кевин де Брујне који је по уласку у игру прво донео преокрет на додавање Стерлинга, а потом сервирао Агуеро гол за коначних 3:1.

Међутим, сјајна партија уништена је тешком повредом у завршници меча, Белгијанцу је страдало колено десне ноге.

Сити и Ливерпул ће се за трофеј борити 28. фебруара на Вемблију.