СП: Испале Црногорке и Данкиње, Холанђанке на Пољакиње!

Рукометашице Холандије и Пољске прве су избориле пласман у полуфинале Светског првенства где ће имати међусобни дуел. А рукометашице Норвешке и Румуније комплетирале су поставу полуфинала Светског првенства за жене.

Остали спортови 17.12.2015 | 15:20

Холанђанке су у првом четвртфиналу надиграле Француску 28:25 (25:12), а доминирала је Еставана Полман са 10 голова.

Пољакиње су у драматичном дуелу савладале Русију 21:20 (11:9), уз шест голова Монике Кобилинскаје.

Норвежанке су у дербију четвртфинала савладале су Црну Гору 26:25, преломивши меч у последњих пет минута.

Током целог меча два тима су водиле жесток окршај, Црна Гора је успела да преокрене резултат након 13:10 за ривала, да би пет минута пре краја головима Хајди Локе и Норе Мерк Норвешка стекла недостижних 26:23.

Скандинавски тим је предводила сјајна Мерк са осам голова, док је пет постигла Камила Херем. Најбоље у црногорској екипи биле су Јованка Радичевић и Мајда Мехмедовић са по шест погодака.

У последњем четвртфиналу Румунија је приредила сензацију савладавши домаћина Данску 31:30 после продужетака. Румунке су испустиле три гола предности са полувремена, али су спречиле домаћина да направи преокрет.

Први полуфинални пар чине Холандија и Пољска, које су избациле Француску и Русију, а утакмице су на програму 18. децембра.