SP: Ispale Crnogorke i Dankinje, Holanđanke na Poljakinje!

Rukometašice Holandije i Poljske prve su izborile plasman u polufinale Svetskog prvenstva gde će imati međusobni duel. A rukometašice Norveške i Rumunije kompletirale su postavu polufinala Svetskog prvenstva za žene.

Ostali sportovi 17.12.2015 | 15:20

Holanđanke su u prvom četvrtfinalu nadigrale Francusku 28:25 (25:12), a dominirala je Estavana Polman sa 10 golova.

Poljakinje su u dramatičnom duelu savladale Rusiju 21:20 (11:9), uz šest golova Monike Kobilinskaje.

Norvežanke su u derbiju četvrtfinala savladale su Crnu Goru 26:25, prelomivši meč u poslednjih pet minuta.

Tokom celog meča dva tima su vodile žestok okršaj, Crna Gora je uspela da preokrene rezultat nakon 13:10 za rivala, da bi pet minuta pre kraja golovima Hajdi Loke i Nore Merk Norveška stekla nedostižnih 26:23.

Skandinavski tim je predvodila sjajna Merk sa osam golova, dok je pet postigla Kamila Herem. Najbolje u crnogorskoj ekipi bile su Jovanka Radičević i Majda Mehmedović sa po šest pogodaka.

U poslednjem četvrtfinalu Rumunija je priredila senzaciju savladavši domaćina Dansku 31:30 posle produžetaka. Rumunke su ispustile tri gola prednosti sa poluvremena, ali su sprečile domaćina da napravi preokret.

Prvi polufinalni par čine Holandija i Poljska, koje su izbacile Francusku i Rusiju, a utakmice su na programu 18. decembra.