Куп: Преокрети, голеаде – Бајер прошао, Гладбах испао!

Фудбалери Бајера и Вердера пласирали су се у четвртфинале Купа Немачке.

Фудбал 15.12.2015 | 22:00

Тим из Леверкузена је после преокрета елиминисао Унтерахинг победом 3:1 на гостовању код четвртолигаша.

И Вердер је направио преокрет у гостима, али против бундеслигаша Борусије Менхенгладбах са 4:2.

Борусија је у 32. минуту голом Штиндла повела против Вердера, који до преоркета стиже у првих 15 минута другог дела игре, погоцима Стернберга и Вестергарда.

У 74. минуту "колтови" голом Хрготе враћају резултат у егал, али само минут касније ветеран Клаудио Писаро постиже трећи гол за Вердер, а победу оверава Уџа три минута после тога.

У надокнади времена домаћин стиже до трећег гола, а утеху за 53.000 навијача донео је другим голом Хргота.

Унтерхахинг је изненадио "фармацеуте" голом Бауера у 27. минуту, али Чичарито доноси изједначење четири минуте касније.

У десетом минуту наставка Кислинг постиже гол за преокрет, да би победу потврдио Белараби у 83. минуту, четири минута након искључења везног играча домаћина Тафертсхофера.