ШПА: За крај кола, Еспањол - Леванте 1:1!

Фудбалери Еспањола и Левантеа поделили су бодове у последњем мечу 14. кола Примере.

Фудбал 08.12.2015 | 08:00

Меч на Ел Прату завршен је 1:1, гости су повели у шестом минуту голом Џеферсона Лерме, а изједначио је резервиста домаћина Херард Морено у 56.

Ларме је искористио лошу реакцију домаће одбране те ударцем са ивице казненом погодио мрежу, док је Морену гол сервирао Виктор Санчес.

Први вођство Левантеа у првом полувремену, добре шансе за Еспањол су пропустили Виктор Алварес и Фелипе Саиседо, док након изједначења Дејверсон и Ђорди Ћумерта нису искористили прилике за госте из предграђа Валенсије.

Еспањол је ремизирао тек други пут у сезони и остао на 12. позицији са 17 бодова, шест више од Левантеа који са Малагом и Гранадом дели места од 17-19.

Каталонци у следећем колу гостују Селти која је четврта на табели, док Леванде дочекује директног ривала за опстанак Гранаду.

На дну табеле је Лас Палмас са десет бодова.