ПЛ: Ливерпул посрнуо у Њукаслу!

Неколико дана након импресивне победе у Саутемптону, Ливерпул је разочарао у Њукаслу.

Фудбал 07.12.2015 | 11:00

"Редси" су поражени од до овог кола претполседњег тима на табели Њукасла 2:0, у 15. колу Премијер лиге.

Тим Јиргена Клопа је имао теренску иницијативу на Сент Џејмс Парку, али је успео само једном да запрети домаћину, али му је гол поништен због сумњивог офсајда.

С друге стране, "свраке" су стрпљиво чекале своју шансу из контранапада и прекида и дочекале је 20 минута пре краја.

Мартин Шкртел је лоше реаговао у свом казненом простору и лопту послао у сопствену мрежу. Десетак минута касније Алберту Морену је поништен гол због офсајда, да би Њукасл победу потврдио у надокнади времена.

Жоржињо Вајналдум је добио лопту у казненом простору те фантастичним лобом савладао Симона Мињолеа.

Њукасл је другом победом у последња четири кола, тек трећом у сезони, стигао до деобе 16. позиције са Норичем и Борнмутом.

С друге стране, Ливерпул је поражен после две узастопне победе у првенству те остао на деоби шестог места са Вест Хемом, са девет бодова иза лидера Лестера.

Александар Митровић ни на овом мечу није добио шансу у дресу Њукасла.