ПЛ БиХ: Плави дио Сарајева слави, бордо тугује за крај јесени!

Фудбалери Жељезничара савладали Витез и стигли до шесте позиције на табели, одмах иза Сарајева које је у недјељу поражено у Широком Бријегу.

Фудбал 07.12.2015 | 10:20

Сарајевски ривали имали су потпуно супротан учинак у 18. колу лиге. Навијачи Жељезничара радовали су се послије убједљиве побједе од 3:0 над Витезом, док навијачи Сарајева морају да истрпе минималан пораз својих љубимаца од Широког Бријега.

Бордо и плава екипа послије првих 45 минута били су на истом. И у Широком Бријегу и у Сарајеву било је 0:0, али онда су играчи Жељезничара, који су овај пут играли у бијелим дресовима, одлучили да узму ствар у своје руке.

Само двије минуте требало им је у наставку за вођство, а стрелац је био Бегановић.

Велику глупост која је Витез коштала бодова направио је Баришић у 69. минуту, када је ударио Мујагића па је зарадио директан црвени картон.

Упркос не баш најбољем терену на Грбавици, Жељо је постигао још два поготка. Управо је Мујагић био стрелац за 2:0 седам минута касније.

За убједљивих 3:0 и идеалан начин да Жељезничар спусти завјесу на јесењи дио сезоне побринуо се Хаџиахметовићем голом у другом минуту судијске надокнаде.

За разлику од Жељезничара, Сарајево ће полусезону окончати поразом, и то послије четири везана тријумфа.

Екипа Миодрага Јешића поражена је у Широком Бријегу лијепим голом Кожула са неких 25-30 метара у 69. минуту.

Домаћи фудбалери тако су казнили госте за неколико пропуштених добрих прилика, посебно у првом полувремену, када је Сарајево имало теренску иницијативу.

Послије 18. одиграних кола слиједи зимска пауза у Премијер лиги БиХ, а у прољећном дијелу првенства у којем ове сезоне испада чак шест клубова премијерлигаши ће одиграти по 12 мечева.