ДЛ - Брисел: Тука трећи, Колашинац шести!

Нови одличан резултат Амела Туке. У жестокој конкуренцији девет такмичара Колашинац је најбољи резултат остварио у петој серији, а исправне хице имао је још у првој (20,26) и трећој серији бацања (20,21).

Остали спортови 12.09.2015 | 11:40

Амел Тука освојио је треће мјесто на завршном митингу Дијамантске лиге у Бриселу, у трци на 800 метара.

Тука је дионицу од 800 метара истрчао у времену 1:45.45.

Бржи од најбољег Бх атлетичара су били Адам Ксзцзот (1:45.12), који је кроз циљ прошао као првопласирани, те Нијел Амос (1:45.25), који је заузео друго мјесто.

Амос је и укупни побједник Дијамантске трке са 16 бодова, Ксзцзот је другопласирани са 10 бодова, а Тука трећепласирани са шеест освојених бодова.

Српски бацач кугле Асмир Колашинац заузео је вечерас шесто место на последњем митингу Дијамантске лиге у Бриселу хицем од 20,35 метара.

Победио је Новозеланђанин Томас Волш хицем од 21,39 метара испред Јамајчанина Ричардса О''Дејнија (21,37) и Американца Џоа Ковача (21,35).

Иако је сезона за многе српске атлетичаре завршена, Колашинац ће наступити на још три такмичења.

Већ у недељу он ће бацати на митингу у Немачкој, потом ће 17. септембра учествовати на митингу у Пријепољу, а за крај сезоне очекује га наступ у Јужној Кореји 6. октобра.