"Аутопутеви РС" дају преко милион КМ за промоцију, иако грцају у дуговима

„Аутопутеви Републике Српске“, на чијем је челу Радован Вишковић, дали су уговор за медијско представљање изграђених и започетих дионица вриједан 1,1 милион марака групи понуђача састављеној од  фирми „ДЦМ медиа“ и „QДЕВС“ из Бањалуке, сазнаје ЦАПИТАЛ.

Република Српска 20.02.2026 | 20:00
"Аутопутеви РС" дају преко милион КМ за промоцију, иако грцају у дуговима

Понуда ове групе понуђача била је једина на тендеру и прихватљива за „Аутопутеве“.

Према званичним подацима, актуелни власник фирме „ДЦМ медиа“, која је и вођа ове групе, је Вања Стевандић, док је претходно власник био Драган Кос, помоћник директора Републичке управе цивилне заштите.

С друге стране, власник фирме „QДЕВС“ је Данијел Билић, а бави се рачунарским програмирањем.

Ово је за обје фирме највреднији уговор до сада, иако су и претходних година добијале послове од институција и јавних предузећа.

Оно што је интересантно је да је фирма „ДЦМ медиа“ поред послова ИТ услуга, савјетовања, стручног усавршавања, добијала и тендере који се односе на послове деминирања, односно чишћење земљишта од минско експлозивних средстава.

Подсјећамо, без обзира на то што немају конкуренцију и уживају у законском монополу „Аутопутеви РС“ издвајају милионске износе за рекламирање.

Осим овог, сличан тендер су имали и прошле године када је посао додијељен фирми „Триграф“ из Бањалуке, тада у власништву Мирјане Тепшић и фирме  „ССДН“ из Модриче. Тепшићева је била портпаролка и маркетинг менаџер „Инвицтус Тецхнологy гроуп“, настале након санкционисања „Проинтера“ и „Инфинитy групе“.

(Цапитал

Коментари / 0

Оставите коментар