DL - Brisel: Tuka treći, Kolašinac šesti!

Novi odličan rezultat Amela Tuke. U žestokoj konkurenciji devet takmičara Kolašinac je najbolji rezultat ostvario u petoj seriji, a ispravne hice imao je još u prvoj (20,26) i trećoj seriji bacanja (20,21).

Ostali sportovi 12.09.2015 | 11:40

Amel Tuka osvojio je treće mjesto na završnom mitingu Dijamantske lige u Briselu, u trci na 800 metara.

Tuka je dionicu od 800 metara istrčao u vremenu 1:45.45.

Brži od najboljeg Bh atletičara su bili Adam Kszczot (1:45.12), koji je kroz cilj prošao kao prvoplasirani, te Nijel Amos (1:45.25), koji je zauzeo drugo mjesto.

Amos je i ukupni pobjednik Dijamantske trke sa 16 bodova, Kszczot je drugoplasirani sa 10 bodova, a Tuka trećeplasirani sa šeest osvojenih bodova.

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac zauzeo je večeras šesto mesto na poslednjem mitingu Dijamantske lige u Briselu hicem od 20,35 metara.

Pobedio je Novozelanđanin Tomas Volš hicem od 21,39 metara ispred Jamajčanina Ričardsa O''Dejnija (21,37) i Amerikanca Džoa Kovača (21,35).

Iako je sezona za mnoge srpske atletičare završena, Kolašinac će nastupiti na još tri takmičenja.

Već u nedelju on će bacati na mitingu u Nemačkoj, potom će 17. septembra učestvovati na mitingu u Prijepolju, a za kraj sezone očekuje ga nastup u Južnoj Koreji 6. oktobra.