СП: Хрвати разбили Црногорце за 1/2-финале!

Ватерполо репрезентација Хрватске пласирала се у полуфинале Светског првенства у Казању. Убедљива победа над Црном Гором. Потекла и крв у базену.

Остали спортови 04.08.2015 | 18:00

Хрватска је обавила посао у четвртфиналу Светског првенства у Казању.

Одличном игром, Хрватска је убедљиво савладала Црну Гору 10:4 (1:0, 3:0, 3:3, 3:1) и пласирала се у полуфинале Светског првенства.

Колико су Црногорци били индиспонирани (или Хрвати одлични) говори и податак да су "ајкуле" тек почетком другог полувремена (тачније у 18. минуту меча) дали први гол! На полувремену је било 4:0 за "баракуде".

У последњем минуту првог полувремена, било је и оштрине у базену, а дебљи крај извукао је хрватски играч Фран Пашквалин који је добио ударац у пределу ока.

Нервоза је била очигледна у редовима црногорског тима. Неискоришћени напади са играчем више, промашен петерац... Превише да би се очекивала победа, поготово против тако расположених Хрвата, поготово голмана Јосипа Павића, који је "излуђивао" противника сјајним интервенцијама.