SP: Hrvati razbili Crnogorce za 1/2-finale!

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kazanju. Ubedljiva pobeda nad Crnom Gorom. Potekla i krv u bazenu.

Ostali sportovi 04.08.2015 | 18:00

Hrvatska je obavila posao u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kazanju.

Odličnom igrom, Hrvatska je ubedljivo savladala Crnu Goru 10:4 (1:0, 3:0, 3:3, 3:1) i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva.

Koliko su Crnogorci bili indisponirani (ili Hrvati odlični) govori i podatak da su "ajkule" tek početkom drugog poluvremena (tačnije u 18. minutu meča) dali prvi gol! Na poluvremenu je bilo 4:0 za "barakude".

U poslednjem minutu prvog poluvremena, bilo je i oštrine u bazenu, a deblji kraj izvukao je hrvatski igrač Fran Paškvalin koji je dobio udarac u predelu oka.

Nervoza je bila očigledna u redovima crnogorskog tima. Neiskorišćeni napadi sa igračem više, promašen peterac... Previše da bi se očekivala pobeda, pogotovo protiv tako raspoloženih Hrvata, pogotovo golmana Josipa Pavića, koji je "izluđivao" protivnika sjajnim intervencijama.