ЕП: "Мали Змајеви" испустили 16 разлике и финале!

Јуниорска кошаркашка репрезентација Босне и Херцеговине прокоцкала је предност над вршњацима из Турске од 16 поена на полувремену и остала без финала Европског првенства А дивизије у грчком Волосу.

Кошарка 02.08.2015 | 13:00

Штета!

Турска је у полуфиналу побиједила БиХ резултатом 82:77 (18:20, 13:27, 32:16, 19:14).

Изабраници Марка Трбића одлично су ушли у меч, повели са 8:0 и до краја прве дионице имали предност резултатом 20:18. Вођство је до полувремена нарасло на огромних 16 разлике (47:31), али је кобна за "змајиће" биле треће четвртина у којој су Турци надокнадили сву предност (32:16), па се у одлучујућих 10 минута ушло изједначеним резултатом (63:63).

У посљедњем кварталу екипе су се смјењивале у вођству, играло се практично "кош за кош" до уласка у посљедњих 60 секунди при минималном вођству селекције Турске (78:77).

Тад је погодио Фуркан Коркмаз (иначе сусрет завршио са 20 поена) за "плус три" Турака, а Един Атић се спетљао у наредном нападуи то је био крај...

У табору БиХ, као и обично на овом Еуробаскету у Грчкој, бриљирао је Атић са новим дабл-дабл учинком од 24 поена, 11 скокова и осам асистенција.

Амар Гегић и Енис Мемић укњижили су по 13 погодака, док је прво име Турака у суботу био Енес Таскиран са 27 кошева.

Упркос поразу, младићи из БиХ су показали кошаркашком Старом континенту да је пред њима свијетла будућност иако су позајмљене паре да се уопште нађу на Европском првенству у Грчкој.