EP: "Mali Zmajevi" ispustili 16 razlike i finale!

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine prokockala je prednost nad vršnjacima iz Turske od 16 poena na poluvremenu i ostala bez finala Evropskog prvenstva A divizije u grčkom Volosu.

Košarka 02.08.2015 | 13:00

Šteta!

Turska je u polufinalu pobijedila BiH rezultatom 82:77 (18:20, 13:27, 32:16, 19:14).

Izabranici Marka Trbića odlično su ušli u meč, poveli sa 8:0 i do kraja prve dionice imali prednost rezultatom 20:18. Vođstvo je do poluvremena naraslo na ogromnih 16 razlike (47:31), ali je kobna za "zmajiće" bile treće četvrtina u kojoj su Turci nadoknadili svu prednost (32:16), pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo izjednačenim rezultatom (63:63).

U posljednjem kvartalu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, igralo se praktično "koš za koš" do ulaska u posljednjih 60 sekundi pri minimalnom vođstvu selekcije Turske (78:77).

Tad je pogodio Furkan Korkmaz (inače susret završio sa 20 poena) za "plus tri" Turaka, a Edin Atić se spetljao u narednom napadui to je bio kraj...

U taboru BiH, kao i obično na ovom Eurobasketu u Grčkoj, briljirao je Atić sa novim dabl-dabl učinkom od 24 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Amar Gegić i Enis Memić uknjižili su po 13 pogodaka, dok je prvo ime Turaka u subotu bio Enes Taskiran sa 27 koševa.

Uprkos porazu, mladići iz BiH su pokazali košarkaškom Starom kontinentu da je pred njima svijetla budućnost iako su pozajmljene pare da se uopšte nađu na Evropskom prvenstvu u Grčkoj.